KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872079
nr 1487 2079
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Grådis över Kiviks hamn". Signerad, daterad 1957. Akvarell, 14x17,5 cm, yttermått inklusive ram: 16x19 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:02:59
15/8 15:43:50
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg